XII Gminny Konkurs Matematyczny

Administrator

MISTRZ MATEMATYKI KLAS 3

SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Stanisław Stępniak -Mistrz Matematyki klas 3

oraz

Szczepan Stasiuk -wyróżnienie w konkursie


Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” – Roger Bacon


8 maja 2026 r. Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie gościł uczestników XII Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz matematyki”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas trzecich i 2 uczniów z klasy drugiej z pięciu Szkół Podstawowych z terenu Gminy Niemce.

-ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie – 4 uczniów,

-ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich - 4 uczniów,

-ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie - 4 uczniów,

-ze Szkoły Podstawowej w Niemcach - 4 uczniów,

-ze Szkoły Podstawowej w Nasutowie - 2 uczniów.

Uczestnicy konkursu wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych, stosowania zasad i prawidłowości matematycznych, bardzo dobrym wykonywaniem obliczeń.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych - Urszula Zielonka.

Konkurs, jak co roku, ukazał uczniom użyteczność matematyki w życiu codziennym, przybliżył wiedzę i umiejętności matematyczne, zachęcił dzieci do podejmowania i rozwiązywania zadań i problemów w oparciu o programowe wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej oraz dostarczył radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu, a także zachęcił uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

Uczniowie mieli w ciągu 60 minut rozwiązać 30 zadań, o różnym stopniu trudności. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie :

·Pani Magdalena Klimek – przewodnicząca - nauczycielka matematyki SP w Ciecierzynie,

·Pani Jadwiga Gawrońska – emerytowana nauczycielka matematyki SP w Ciecierzynie,

·Pani Ewelina Oroń – nauczyciel współorganizujący.


Wyniki konkursu:

Mistrzem matematyki klas III w roku szkolnym 2025/2026 został uczeń SP w Ciecierzynie –Stanisław Stępniak,

II miejsce zajął uczeń SP w Krasieninie –Szymon Paradziński,

III miejsce zajęła Hanna Caban ze SP w Niemcach..

Komisja przyznała jedno wyróżnienie dla Szczepana Stasiuka - ucznia SP w Ciecierzynie.

Pani Aneta Stefaniak - zastępca Wójta Gminy Niemce - zwycięzcom konkursu wręczyła dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu, podziękowania i upominki.

Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu otrzymali podziękowania, za rozbudzanie zainteresowań uczniów i inspirowanie do zgłębiania wiedzy matematycznej.

Podziękowania otrzymały Panie :

- Aneta Wójcik,

- Beata Poździk,

- Bożena Malinowska,

- Elżbieta Bartosik,

- Izabela Ziembowicz,

- Justyna Kowalska,

- Katarzyna Wójtowicz,

- Magdalena Sitarz,

- Renata Wodnicka,

- Sylwia Wójtowicz.

Podziękowania otrzymali także członkowie komisji konkursowej-

pani Magdalena Klimek , pani Ewelina Oroń oraz pani Jadwiga Gawrońska.


Wszystkim uczestnikom XII Gminnego Konkursu Matematycznego

Mistrz Matematyki” oraz ich nauczycielom gratulujemy!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym partnerom:

Wójtowi Gminy Niemce za objęcie naszego konkursu honorowym patronatem oraz przekazanie funduszy na zakup nagród i materiałów potrzebnych do organizacji tego przedsięwzięcia;

Radzie Rodziców za ufundowanie artykułów oraz przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu;

Wydawnictwu Mac Edukacja za przekazanie książek oraz gier dydaktycznych.

Organizatorzy:

Beata Poździk

Katarzyna Gontarczyk

Paulina Skrzypiec

Monika Siegieda

Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl