Wycieczka klasy VI A Ośrodek Wypoczynkowy Grynwald w Rembowie – Sandomierz

Administrator

 W dniach 04.- 05.06.2024 r. odbyła się wycieczka klasy 6A do Ośrodka Wypoczynkowego Grynwald – u podnóża Gór Świętokrzyskich - oraz do Sandomierza.

Podczas wyjazdu uczniowie aktywnie spędzali czas. Pierwszego dnia szóstoklasiści rywalizowali w zawodach zręcznościowo-sportowych, jeździli na „tyrolce”, grali w siatkówkę. Najwięcej emocji wzbudziły jednak leśne podchody, szczególnie te zorganizowane w nocy. Uczniowie wykazali się sprytem, szybkością, wiedzą i umiejętnością współpracy.

Drugi dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Sandomierza. Wędrówka po mieście rozpoczęła się od spotkania z przewodnikiem. Podczas godzinnego spaceru uczniowie mieli okazję poznać historię Sandomierza oraz zobaczyć: Stare Miasto wraz z Ratuszem, bazylikę katedralną, dawną synagogę, Pałac Biskupi oraz tajemniczą bramę do miasta zwaną „Uchem igielnym”.

Wyjazd zakończył się „tradycyjną” już wizytą w restauracji Mc Donald w Kraśniku. Tegoroczna wycieczka klasy 6 A była więc prawdziwym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.


Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl