WYCIECZKA KLAS 1-3 DO MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE I NA FARMĘ ILUZJI W MOŚCISKACH

Administrator

W dniach 12 i 13 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami na wycieczkę do Farmy Iluzji w Mościskach oraz do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie .

Droga minęła bardzo sprawnie. O godz. 9.30, zgodnie z planem, byliśmy na miejscu. Po zjedzeniu drugiego śniadania, podzieleni na dwie grupy, udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Przewodnik w dostępny dla dzieci, a zarazem interesujący sposób opowiadał historie związane z powstaniem lotnictwa, udziałem lotników w bitwach o wolność podczas wojny. Omawiał znajdujące się w muzeum eksponaty, znaczenie symboli lotniczych oraz niebezpieczną i ciężką pracę lotnika, . Najciekawszą jednak atrakcją dla dzieci było oglądanie eksponatów znajdujących się w plenerze w rzeczywistych rozmiarach, wejście do wybranych modeli samolotów.(An-26, Jak-40, Mi-6). Uczestnicy wycieczki mieli okazję, by obserwować loty różnych samolotów na niebie, usłyszeć ich głos oraz obserwować skoki spadochroniarzy. Na zakończenie wizyty uczniowie udali się, by zakupić liczne pamiątki.

Po wizycie w Muzeum Sił Powietrznych udaliśmy się do miejscowości Mościska. Celem wycieczki było poznanie atrakcji na Farmie Iluzji, integracja grupy, wzmacnianie poczucia odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej oraz kształtowanie norm i zasad zachowania w miejscu publicznym.

Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili z przewodnikiem przeróżne, magiczne miejsca, jak również mogli skorzystać z wielu atrakcji na trenie farmy. Największą frajdę sprawiły dzieciom: latająca chata tajemnic, przeprawa tratwami, kolejka górska Dragon, karuzela łańcuchowa, statek piracki oraz park trampolin. Niesamowitych wrażeń dostarczyła wizyta w grobowcu faraona oraz tajemniczej kopalni złota.

Po aktywnie spędzonym czasie zjadły pyszny obiad. Jak w każdym parku rozrywki i tutaj nie mogło zabraknąć sklepiku z pamiątkami. Dzieci kupiły drobne upominki.

Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci zobaczyły interesujące miejsca, zrobiły sporo pamiątkowych zdjęć i stały się bogatsze o nowe doświadczenia. Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu.

Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl