Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla Julii Jaszczuk uczennicy klasy 3b

Administrator

SUKCES NASZEJ UCZENNICY - JULII JASZCZUK UCZENNICY KLASY 3B

-STYPENDIUM W KATEGORII „NAJMŁODSZY TWÓRCA KULTURY”-

 

W poniedziałek -29 kwietnia 2024 roku podczas uroczystej gali w Operze Lubelskiej wręczono stypendia 299 osobom, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył na nie kwotę w wysokości 300 tys. zł, jednak z powodu dużego zainteresowania zdecydował o dwukrotnym zwiększeniu środków.

 

Do Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego wpłynęła rekordowa liczba 394 wniosków stypendialnych. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia 299 osobom. Wśród stypendystów, aż 249 osoby są niepełnoletnie (tj. w momencie składania wniosku o stypendium nie ukończyły 18. roku życia), złożyły zatem wnioski w kategorii „najmłodszy twórca kultury”.

Pozostałe 50 osób złożyło wniosek w kategorii „młody twórca kultury” (między 18. a 40. rokiem życia).

 

– Z każdym rokiem zwiększa się liczba osób, które promują województwo lubelskie w różnego rodzaju konkursach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim, zdobywając czołowe miejsca. To stypendium to swoista trampolina w dalszym rozwoju ich talentów i pasji podkreślił Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego, który wręczył dyplomy stypendystom.

 

Podział środków finansowych na realizację systemu stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami:

 

-stypendium w wysokości finansowej – 2500 zł × 120 osób – 300 000 zł ,

-stypendium w wysokości finansowej – 1675 zł × 179 osób – 299 825 zł.

 

Uczennica naszej szkoły -Julia Jaszczuk -klasa 3b – znalazła się w grupie 249 stypendystów ,którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia ,w kategorii „najmłodszy twórca kultury”. Jest to ogromne wyróżnienie i sukces naszej uczennicy . Departament Kultury , Edukacji i Dziedzictwa Narodowego docenił wszystkie sukcesy Julki , a jest ich bardzo dużo . Uczennica klasy 3b jest laureatką wielu konkursów wokalnych i plastycznych o randze od konkursów szkolnych , poprzez gminne, powiatowe , wojewódzkie czy ogólnopolskie , a nawet o zasięgu międzynarodowym. Swój talent i pasję rozwija na zajęciach chóralnych w naszej szkole , ale również uczęszcza na zajęcia śpiewu i rysunku . Bardzo gratulujemy Julii jej osiągnięcia jakim jest Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego .Znaleźć się w takiej grupie stypendystów to ogromne wyróżnienie i zaszczyt . Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Julki. Może już wkrótce zobaczymy Julkę w kolejnej edycji konkursu The Voice Kids czy Mam Talent .

 


Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl