WIZYTA PANI AMBASADOR ARGENTYNY

Administrator

 Dwudziestego czwartego kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Alicia Irene Falkowski – ambasador Argentyny w Polsce.

Po oficjalnym przywitaniu przez Panią Dyrektor, Szanownego Gościa powitali uczniowie, wręczając bukiet kwiatów. Następnie młodzież zapoznała Panią Ambasador z postacią patrona szkoły oraz opowiedziała o szkolnych sukcesach i tradycjach. Pozwoliliśmy sobie również na krótką rozmowę z naszym Gościem. Pani Ambasador życzliwie i wyczerpująco odpowiadała na pytania uczniów. Dowiedzieliśmy się, że najtrudniejszą rzeczą w pracy dyplomatycznej jest zachowanie dyskrecji oraz umiejętność milczenia i słuchania. Pani Ambasador podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Okazało się, że świetnie zna język polski, ponieważ jej ojciec był Polakiem mieszkającym w Argentynie. Dowiedzieliśmy się również, że Argentyna jako jedyny kraj obchodzi Dzień Polskiego Osadnika, czyli święto upamiętniające naszych rodaków osiadłych w Argentynie od końca XIX w. Pani Ambasador podzieliła się z nami wrażeniami z pobytu w Polsce oraz nauczyła nas kilku zwrotów języku hiszpańskim. Nasz Szanowny Gość z zainteresowaniem i uśmiechem obejrzał występy artystyczne klas trzecich oraz chóru i zespołu tanecznego Madzimuzy Mini. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem Pani ambasador pamiątkowego podarunku oraz wspólnym zdjęciem. Mamy nadzieję, że Pani Ambasador odwiedzi nas ponownie za rok.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania z Panią Ambasador – Dyrekcji, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi.


Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl