Komunikat dyrekcji dotyczący zawieszenia zajęć dydaktycznych

Drodzy Rodzice, Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, jest pod każdym względem nietypowa. Staramy się odnaleźć w zmienionej rzeczywistości, zapewnić bliskim spokój, zrobić zakupy i funkcjonować jak najbardziej normalnie. Każdy z nas mierzy się z czymś zupełnie dla niego nowym i nieoswojonym...

Administrator

 

Rodzice są w szczególnie trudnej sytuacji, starają się bowiem pogodzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi i przygotować się na niepewną przyszłość. Ze względu na zamknięcie szkół stają przed dylematem: kazać dzieciom się uczyć czy nie? Mobilizować je do nauki czy dać im święty spokój? Czy to w ogóle może się udać?

 

Szkoły starają się jak najlepiej poradzić sobie z tym wyzwaniem. Także dla nas jest to nowa sytuacja, która wymaga od nas zupełnie innego sposobu pracy. Przez najbliższe dwa tygodnie nauczyciele będą opracowywać, udostępniać i wskazywać materiały, aby dzieci będą mogły poszerzać, powtarzać i utrwalać zdobyte wiadomości. Postaramy się, by były to interesujące treści, które dziecko jest w stanie wykonać samodzielnie w czasie zbliżonym do tego, który spędziłoby w szkolnej ławce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie w tych warunkach będzie musiało odbywać się na innych zasadach – i na pewno nie może spadać na barki rodziców.

 

Jeśli obecna sytuacja potrwa dłużej niż zapowiedziane dwa tygodnie dołożymy starań, aby opracować jasny plan nauczania, przewidywalny dla ucznia i rodzica. Postaramy się wykorzystać dostępne technologie i rozwiązania, aby jak najlepiej nauczać. Wiemy, że to będzie inna nauka niż w szkole: dzieciom przyjdzie samodzielnie organizować sobie czas nauki, pracować bardziej indywidualnie, a przy tym wiele z nich może przeżywać niepokój i lęk. Będzie to też zmiana dla nauczycieli. Prosimy Was wszystkich o wyrozumiałość i szczerą rozmowę o tym, co nam się udaje, a co warto zmienić.

 

Rodziców prosimy też o wyrozumiałość względem samych siebie i swoich dzieci. To nie jest łatwy czas. Niepokoimy się, uczymy funkcjonować w zmienionych warunkach i wciąż nie wiemy, kiedy i jak rozwiąże się obecna sytuacja. Dajmy sobie i innym prawo do błędów. Nauka jest ważna, ale w tych pierwszych dwóch tygodniach zadbajmy wspólnie przede wszystkim o dobre samopoczucie swoje i swoich bliskich. Sprawdźmy, co się nam udaje, a co wymaga zmian.

 

Do Państwa i dzieci dyspozycji pozostają wychowawcy i szkolni specjaliści: pedagog, psycholog i logopeda. Z każdym z nich można skontaktować się poprzez librus.

Z poważaniem

Dyrekcja

 

 

Te linki mogą się być pomocne:

https://rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/

https://www.facebook.com/112009793526286/posts/227604985300099/?sfnsn=mo

Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl