DZIEŃ Z PATRONEM W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE

Z okazji 100. rocznicy święceń kapłańskich biskupa Władysława Gorala w dniach 4-12 grudnia 2021 trwał "Tydzień z Błogosławionym". W ramach wydarzenia zaplanowano szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym i naukowym poświęconych osobie i działalności bł. Władysława Gorala. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Historii KUL.

Administrator

      Jednym z punktów wydarzenia był Dzień z Patronem świętowany w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie szkole. W ramach uroczystości zorganizowane zostało wspólne oglądanie filmu na temat Błogosławionego Biskupa Gorala, oraz czytanie przez uczniów fragmentów książki o życiu Błogosławionego. Następnie dzieci podjęły różnorodne twórcze działania związane z wysłuchanymi informacjami: literackie – pisanie wiersza , piosenki, wypracowania, oraz plastyczne – rysunek, kolarz , plakat. Na koniec klasy obejrzały wystawę stworzoną z wykonanych prac.

     Członkowie Koła Żywego Słowa i Grupy Teatralnej Raz-Dwa-Trzy-My! oraz Chóru Szkolnego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny podczas sympozjum naukowego 9.12 "Biskup Władysław Goral i jego kapłaństwo. W 100. rocznicę święceń błogosławionego" w Centrum Transferu Wiedzy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

       Na ręce dyrektora szkoły Mirosława Studniewskiego wręczony został okolicznościowy medal poświęcony setnej rocznicy święceń kapłańskich naszego patrona biskupa Władysława Gorala.

Relacja w TVP Lublin :

https://lublin.tvp.pl/57371485/tydzien-z-blogoslawionym

Program Tygodnia z błogosławionym :

https://www.kul.pl/files/1513/tydzien_z_blogoslawionym.pdf

Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl