Bal Karnawałowy

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, którego ważnym elementem są bale. Dla dzieci taki bal, to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją dostarczającą im wielu przeżyć i radości, który nie tylko sprawia, że dzieci miło spędzają czas przy tym świetnie się bawiąc, ale również kształtują interakcje społeczne z innymi. Celem każdego balu jest integracja grupy, kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy, przełamanie barier społecznych, przełamanie onieśmielenia, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, budowanie bezpieczeństwa i zaufania do innych.

Administrator

Tak też było w naszej szkole. W czwartek 11 lutego br. odbył się wielki bal karnawałowy, a raczej bale. Każda klasa bawiła się w swojej sali lekcyjnej zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Wystrój sal wprowadził uczestników balu w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, liska, biedronkę,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Trudno było rozpoznać niektóre dzieci.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były m.in. “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” i ” Krasnoludek”. Podczas balu nie zabrakło atrakcji i niespodzianek w formie zabaw takich jak „taniec na gazecie”, „wygibasy z balonikiem”, czy „tańce dookoła krzeseł”, a także zabawy z kolorowymi balonami i liczne konkursy, w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział i otrzymali drobne nagrody. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu balu, a dzieciom za wspaniałą zabawę.

Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl