SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

15 kwietnia 2024r. odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską znaną i cenioną autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu nagród literackich, uhonorowaną Orderem Uśmiechu.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I- III. Pisarka podczas spotkania opowiadała o zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia i topieniu marzanny. W czasie spotkania autorka poświęciła szczególną uwagę na znaczenie przysłów.

Pisarce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która w perfekcyjny i humorystyczny sposób przeczytała opowiadanie Prima aprilis z książki „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowiadania” wywołując na twarzach dzieci uśmiech i dając im dużo radości. Po spotkaniu były podziękowania, autorka rozdawała autografy z dedykacją. Nie mogło obyć się bez pamiątkowych wspólnych zdjęć z pisarką i lektorką.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Składamy podziękowanie pani dyrektor GBP w Niemcach oraz pani Kindze z Filii w Ciecierzynie.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek autorki. 


Załączone zdjęcia

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE
Ciecierzyn 121
21-003 Ciecierzyn
tel. 81 756-13-10
fax. 81 756-37-65
szkola@zpociecierzyn.pl