Dzisiaj jest Poniedziałek. 26 lutego 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor.
Adamczyk Hanna

Adamczyk Hanna

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 18:43

UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocjai profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym Ministerstwo Zdrowia  oraz szwajcarską  firmę SWISS CONTRIBUTION. Projekt promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji pośredniej nauczycielki p. Hanna Adamczyk oraz p. Sylwia Wójtowicz wzięły udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedziały się, jak skutecznie kształtować u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne pod względem higieny jamy ustnej. Rodzice otrzymali materiały dydaktyczne w tym zakresie, a dzieci szczoteczki i pasty do mycia zębów. Dzieci szczotkują zęby pod nadzorem, pastą i szczoteczką przekazaną każdemu dziecku indywidualnie.   Zapoczątkowane w projekcie działania będą kontynuowane przez nauczycieli, rodziców i opiekunów.

 

niedziela, 06 marca 2016 12:55

,,MOTYLKI" zwiedzają przedszkolną kuchnię

Dzieci z grupy „MOTYLKI” w ramach realizowania treści programowych dotyczących poznawania zawodów, uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia kuchenne oraz stołówkę szkolną. Dzięki wizycie w kuchni, przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z profesjonalnym jej wyposażeniem, ułatwiającym pracę paniom kucharkom. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały jak panie kucharki opowiadały o swojej pracy. Dzieci zwróciły szczególną uwagę  na duże naczynia oraz sposób ich przydatności. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Paniom pracującym w przedszkolnej kuchni dziękujemy za życzliwość.

 

poniedziałek, 22 lutego 2016 13:42

,,MOTYLKI" PIERWSZY RAZ W TEATRZE

Dnia 26.01.2016r dzieci z grupy "Motylki", pod opieką swoich Pań, wyruszyły na swoją pierwszą, wspólną wycieczkę. Pojechaliśmy do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl pt. "Pyza na polskich dróżkach”. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla przedszkolaków dużym przeżyciem. Dzieci były bardzo zafascynowane przedstawieniem, zwłaszcza, że przyglądały się aktorskiej grze siedząc na specjalnie przygotowanych matach na scenie oraz były zapraszane przez aktorów do udziału w niektórych epizodach spektaklu. Wróciliśmy do przedszkola pełni pozytywnych wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

czwartek, 18 lutego 2016 09:31

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W dniu 22 stycznia 2016r w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki ubrane były w piękne, różnorodne stroje karnawałowe, był korowód przebierańców. Do tańca przygrywał zespół muzyczny. Dzieci bawiły się w rytmach muzyki karnawałowej. Nie zabrakło pysznego poczęstunku dla dzieci. Dzień ten był dla dzieci bardzo radosny i pełen wrażeń.

niedziela, 07 lutego 2016 16:23

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE ,,MOTYLKI"

Dnia 19.01.2016r był szczególnym dniem w grupie ,,Motylki”. Nasze najmłodsze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków, aby wspólnie świętować ich święto. Najmłodsze przedszkolaki dla swoich najbliższych recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Były życzenia oraz prezenty. Wszyscy delektowali się pysznym poczęstunkiem. Dzień ten dostarczył zarówno dziadkom jak i dzieciom dużo radości i wzruszeń.

piątek, 29 stycznia 2016 16:16

KONCERT MUZYCZNY W PRZEDSKOLU

W dniu 15.01.2016r w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny ,,Spotkanie z muzyką”. Podczas tego spotkania dzieci poznały  instrumenty muzyczne takie jak: trąbka, gitara, skrzypce, akordeon, bębenek oraz marakasy. Dzieci doskonale bawiły się przy muzyce słuchając utworów muzycznych. Poznały melodie kujawiaka, mazura, walczyka, polki, śpiewały kolędy oraz tańczyły karnawałowe rytmy. Dzieci były oczarowane muzyką graną ,,na żywo”, kiedy panowie muzycy wydobywali z instrumentów czarodziejskie dźwięki. Koncert dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń.

 

Dziękujemy Panu Witoldowi Matyjaszczykowi- tacie Kacpra z grupy ,,MOTYLKI”, który wraz ze swoją kapelą zagrał dla naszych przedszkolaków ten koncert.

poniedziałek, 07 grudnia 2015 17:21

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dnia 4 grudnia 2015r dzieci w naszym przedszkolu odwiedził niezwykły, oczekiwany przez cały rok gość, który przybył z dalekiej Laponii. Był to Święty Mikołaj. Obdarował on wszystkie przedszkolaki  wspaniałymi prezentami. Specjalnie dla Mikołaja dzieci przygotowały część artystyczną-  recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wszystkie przedszkolaki były w tym dniu bardzo radosne i szczęśliwe.

sobota, 28 listopada 2015 10:55

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 27 listopada 2015r w grupie MOTYLKI obchodziliśmy ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA. Wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola misie. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne ,, Misie -Pysie" wykonane przez uczniów szkoły podstawowej, w ramach współpracy z biblioteka szkolną. Była wspólna zabawa z misiami. Dzieci wykonały prace plastyczne ,,Misie", które wyeksponowane zostaną na specjalnej wystawie w bibliotece. Dzień ten był dla dzieci wyjątkowo radosny.

piątek, 20 listopada 2015 12:45

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOAKA

Dnia 19 listopada 2015r w grupie dzieci ,,MOTYLKI” miało miejsce wielkie wydarzenie. Było to  ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Podczas uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością  wspaniali goście: Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz Rodzice naszych maluszków. Dzieci ubrane w odświętne stroje przedstawiły program artystyczny oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Wicedyrektor przez dotknięcie ,,czarodziejskim ołówkiem”  przeobraziła każde dziecko z malucha w młodszego przedszkolaka. Na pamiątkę tej wspaniałej uroczystości dzieci otrzymały prezenty w postaci książeczek. Na zakończenie uroczystości delektowaliśmy się pysznym poczęstunkiem.

wtorek, 03 listopada 2015 14:15

NASZA SZKOŁA JEST WESOŁA

W dniu 29 października dzieci z naszego przedszkola obejrzały występ zespołu artystycznego edukacji wczesnoszkolnej pt. „Nasza szkoła jest wesoła” , przygotowanego pod kierunkiem  p. Hanny Adamczyk i Urszuli Zielonki. Wspaniałe dzieciaki śpiewająco opowiedziały o tym, jak na lekcji plastyki malowały kotki i pieski, a na technice piekły ciasto ze śliwkami. Nawet pisanie kredą po tablicy okazało się całkiem zabawnym zadaniem, nie wspominając już o ćwiczeniach gimnastycznych, które były wprost „wyskakane”  przy rytmicznej muzyce czy też nauce języka angielskiego, od której odstraszyć uczniów mógłby jedynie „tiger” (jak śpiewały dzieci). Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wpatrywały się w występy starszych kolegów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

 

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»
Strona 1 z 7