Dzisiaj jest Poniedziałek. 26 lutego 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor.
Barbara Gnysińska

Barbara Gnysińska

Studia magisterskie - wychowanie techniczne (Politechnika Lubelska). Studia podyplomowe - nauczanie informatyki (Politechnika Lubelska); studia podyplomowe - nauczanie matematyki (Politechnika Lubelska).

Egzaminator ECDL ("Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych")

Europejski Instytut Edukacji Informatycznej

- Certyfikat ECDL WebStarter

- Certyfikat ECDL-A : grafika menedżerska i prezentacyjna, poziom zaawansowany

- Certyfikat ECDL-A: bazy danych, poziom zaawansowany

- Certyfikat ECDL-A: przetwarzanie tekstu, poziom zaawansowany

- Certyfikat ECDL-A: arkusze kalkulacyjne, poziom zaawansowany

- Certyfikat ECDL-A: szkolenie „Trener technologii informacyjnej – Poziom ECDL-A

Certyfikat egzaminatora ECDL-A

Szkolenie dla liderów szkolnej edukacji motoryzacyjnej /SEM/ i pracowników  samorządowych szczebla gminnego

Studium Prawa Europejskiego „Bezpieczeństwo w szkole”

W 2016 DBI (Dzień Bezpiecznego Internetu) obchodziliśmy 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów DBI  podkreślano, że każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwracano szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. W ramach inicjatywy jaką zgłosiła nasza szkoła z okazji tegorocznych obchodów DBI było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci, udział uczniów w kursach e-learningowych na platformie „Dziecko w sieci”, przygotowanie gazetek ściennych w klasach i na korytarzach szkolnych, oraz wystawki materiałów edukacyjnych w sali informatycznej. Powstały również prezentacje komputerowe, które nawiązywały do tegorocznego hasła DBI „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

8 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum brali udział w festynie rodzinnym podsumowującym realizację programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". Uczniowie przekazali nam informacje na temat realizowanego przez nich programu  i jednocześnie zaprosili na degustację  potraw przygotowanych według  przepisów z książeczek otrzymanych od organizatorów programu. Pokaz i degustacja potraw była przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Barbary Gnysińskiej.

 

piątek, 25 grudnia 2015 21:22

Wigilia klasy piątej - 2015

Tegoroczne spotkanie opłatkowe rozpoczęło się bożonarodzeniowymi jasełkami na sali gimnastycznej naszej szkoły. Następnie uczniowie  wraz z wychowawcami udali się do klas gdzie przygotowywali się do wspólnej uroczystości - łamania się opłatkiem, składania życzeń oraz spożywania potraw wigilijnych. Dzieci wyszukiwały w Internecie znane im kolędy i pastorałki polskie i wspólnie śpiewały. Odwiedzający pięcioklasistów koledzy z innych klas także przyłączali się do wspólnego kolędowania. Atmosfera spotkania była bardzo uroczysta i świąteczna.

 

poniedziałek, 06 kwietnia 2015 16:39

Klasowe "Jajeczko"

31 marca 2015 roku uczniowie klasy czwartej po raz pierwszy samodzielnie przygotowali klasową uroczystość tzw. "jajeczko". Sami ustawili stoły, nakryli białymi obrusami, poustawiali jednorazowe naczynia. Trochę kłopotów sprawiło im obieranie jajek, ale i z tym jakoś sobie poradzili. Jak zwykle nie zabrakło napisów na tablicy typu "Kochamy Panią". Było bardzo miło, uczniowie chętnie pozowali do zdjęć.

c01c02c03c04c05c06

niedziela, 22 lutego 2015 19:45

SPRAWOZDANIE - KLASA IV

LICZBA UCZNIÓW W KLASIE: 24

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce (imię i nazwisko ucznia, średnia ocen)

1) Ważna Weronika – 5,18

2) Wójtowicz Patryk – 5,18

3) Krasoń Agnieszka – 5,0

4) Piotrowska Małgorzata – 5,0

5) Lęgieć Adrianna – 4,64

6) Szewczyk Adam – 4,64

7) Banach Kacper – 4,55

8) Skrzypek Martyna 4,55

piątek, 21 listopada 2014 19:12

Promocja Europejskiego kodeksu walki z rakiem

Ciekawym wydarzeniem w naszej szkole była prelekcja-szkolenie dotyczące Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Szkoleniem objęci zostali uczniowie gimnazjum. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali płyty, ulotki, broszury oraz komiksy dla młodzieży. Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych. W Polsce każdego roku rejestrowanych jest ponad 140 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Każdego roku umiera z powodu nowotworów ponad 90 tysięcy Polek i Polaków. Choroby nowotworowe są jednym z najważniejszych wyzwań Państwa w zakresie zdrowia publicznego. Według najlepszej epidemiologicznej wiedzy jednej trzeciej nowotworów można zapobiec.

niedziela, 17 lutego 2013 22:23

Program edukacyjny "Żyj smacznie i zdrowo"

Program narodził się w związku z pogłębiającym się problemem nadwagi i otyłości     wśród młodzieży w Polsce, czego główną przyczyną są złe nawyki żywieniowe. Program „Żyj smacznie i zdrowo” jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach (klasy I-III gimnazjum). Uczestniczymy w VI edycji projektu, wcześniejsza nazwa „Jedz smacznie i zdrowo”. Zmiana nazwy wiązała się  z poszerzeniem zakresu programu o zagadnienia z dziedziny ekologii oraz z koniecznością podkreślenia związków pomiędzy: odżywianiem a ekologiczną świadomością i odpowiedzialnością. Od  III edycji programu przyjęto nazwę „Żyj smacznie i zdrowo”.

niedziela, 17 lutego 2013 22:02

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia kółka informatycznego odbywają się we wtorki o godzinie 14.10 do 15.00 oraz w środy o godzinie 14.10 do 15.00

niedziela, 17 lutego 2013 19:53

Konsultacje z Rodzicami

Serdecznie zapraszam Rodziców na konsultacje w  pierwszy czwartek każdego miesiąca

w godzinach 16.00-18.00.

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
Strona 1 z 2