Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
Sport
piątek, 02 lutego 2018 13:58

Tenis stołowy

Napisał

Dobre wyniki w zawodach tenisa stołowego uzyskali uczniowie szkoły podstawowej- kl4 i kl5. W eliminacjach powiatowych w zawodach indywidualnych  w Ciecierzynie 1 miejsce uzyskał Radosław Kopertowski a 3 miejsce Adam Rudzki. W kategorii dziewcząt pewny awans na zawody powiatowe wywalczyły Oliwia Stanisławek- 2 miejsce i Wiktoria Kopertowska -3 miejsce.

Na zawodach powiatowych w Krzczonowie Radosław Kopertowski zajął 5 miejsce, Adam Rudzki -7 miejsce, Oliwia Stanisławek -6 miejsce, Wiktoria Kopertowska- 9 miejsce.

Na zawodach drużynowych - nasze zespoły dwuosobowe w sładach jak wyżej zajęły 1 miejsca w eliminacjach powiatowych w Ciecierzynie i 4 miejsce chłopcy oraz 5 miejsce dziwczęta na zawodach powiatowych w Zakrzewiu.

środa, 10 stycznia 2018 10:50

Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Napisał

W dniu 09.01.2018r. byliśmy gospodarzami Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt.

W Turnieju wzięły udział 4 zespoły: Krasienin 1, Krasienin 2, Ciecierzyn 1 i Ciecierzyn 2.

Zawody obfitowały w niespodziewane wyniku. W finale zagrały drugie zespoły z Krasienina i Ciecierzyna. Po wyrównanej walce zakończonej tiebreakiem puchar przeszedł w ręce drugiej drużyny z Krasienina. W meczu o 3 miejsce Ciecierzyn 1 wygrał z Krasieninem 1.  Turniej był wielkim świętem siatkówki i potwierdził jak dużym zainteresowaniem ta dyscyplina cieszy się w obu zaprzyjaźnionych szkołach.

Dziewczęta w składzie: Paulina Capała, Marta Pakaluk, Julia Gawrońska, Natalia Pocek, Klaudia Witkowska, Bożena Kłos, Magda Kozieł zajęły 1 miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych w Bychawie   (03.10.17)awansując na zawody rejonowe.

Na zawodach rejonowych  nasz zespół w trochę osłabionym składzie zajął 8 miejsce.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Biegach Ulicznych "Biegaj z nami", które miały miejsce tym razem w Bełżycach (08.10.17). Zespół w składzie Julia Gawrońska, Klaudia Witkowska, Bożena Kłos, Magda Kozieł, Natalia Pocek zajął dobre 5 miejsce.

niedziela, 25 czerwca 2017 21:59

Święto Szkoły- dzień sportu

Napisał

09 czerwca w  Święto Szkoły uczciliśmy na sportowo, były gry i zabawy, konkurs układania Kostki  Rubika, pokazy tańca i karate. Finałem dnia były zmagania gimnazjalistów i gimnazjalistek o Puchar Radnego miejscowości Ciecierzyn Pana Janusza Prokopiuka. Chłopcy wystąpili w finale piłki nożnej, w którym klasa 1 niespodziewanie pokonała kolegów z klasy 3. a dziewczęta w finale turnieju piłki siatkowej- tu również wygrali młodsi- 2 klasa pokonała 3. Wszyscy uczestnicy mogli się cieszyć z pięknych medali ufundowanych przez Pana Janusza Prokopiuka.

11.06.2017r w Pszczelej Woli odbyły się II Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne

Osiągnęliśmy tutaj nasze cele w 100 procentach. W konkurencji skok w dal dziewcząt – I miejsce pewnie zajęła Aleksandra Studzińska

Nasza sztafeta szwedzka również wypadła świetnie zajmując I miejsce, w składzie  Paulina Capała, Aleksandra Studzińska, Bożena Kłos, Marta Pakaluk .

Ku naszej radości Gmina Niemce obroniła tytuł z poprzedniego roku- najbardziej usportowionej gminy powiatu lubelskiego.

niedziela, 25 czerwca 2017 21:32

Turniej Piłki Siatkowej w Krasieninie

Napisał

W dniu 03.06.2017r. nasza drużyna siatkarska wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju siatkówki dziewcząt w Krasieninie. Regulamin turnieju dopuszczał wystawienie dwóch absolwentek. Dzięki temu w nasz skład dziewcząt z klasy 2-  Daria Wójtowicz, Martyna Klimek, Paulina Capała, Oliwia Widyńska mogły uzupełnić nasze liderki z przed 3 lat- Angelika Małyska i Klaudia Capała. Ten eksperymentalny skład zagrał bardzo dobrze wygrywając 2-0 z Pliszczynem, 2-0 z Wilkołazem i ulegając  po wyrównanych setach mistrzyniom powiatu z Krasienina 0-2.

W dniu 02.06.2017r. na boisku KS. Ciecierzyn odbyła się 24 Edycja Pucharu Wójta Gminy Niemce. Do sportowej rywalizacji w czwórboju lekkoatletycznym stanęły zespoły dziewcząt i chłopców z Krasienina, Niemiec i Ciecierzyna. Rywalizacja była zacięta a szczególnie cieszą dobre rezultaty najlepszych szkolnych lekkoatletów.

Wyniki były następujące:

Kategoria drużynowa dziewcząt.

1. Gimnazjum w Ciecierzynie - 1287 pkt.

2. Gimnazjum w Niemcach -1081 pkt.

3.Gimnazjum w Krasieninie - 672 pkt

 

Kategoria drużynowa chłopców:

1. Gimnazjum w Niemcach – 1270 pkt

2. . Gimnazjum w Ciecierzynie – 977 pkt.

3. Gimnazjum w Krasieninie- 793 pkt.

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:

 1. Aleksandra Studzińska- 390 pkt. (Ciecierzyn)

 2. Klaudia Prill- 355 pkt. (Ciecierzyn)

 3. Aleksandra Kochanowska- 342 pkt. (Niemce)

 4. Natalia Wypart 299 pkt. (Niemce)

 5. Magdalena Gawrońska – 278 pkt.(Niemce)

 6. Bożena Kłos – 274 pkt. (Ciecierzyn)

 

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców:

 1. Piotr Adamczyk - 351 pkt. (Niemce)

 2. Damian Woźniak - 341 pkt. (Ciecierzyn)

 3. Piotr Berej – 339 pkt. (Niemce)

 4. Karol Kasperek – 313 pkt. (Niemce)

 5. Kamil Rodak- 272 pkt. (Krasienin)

 6. Kaczmarek Adam – 267 pkt. (Niemce)

 

Wyżej wymienieni uczestnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali atrakcyjne nagrody ( sprzęt sportowo-turystyczny) zakupione ze środków Gminy Niemce – podpisana lista nagród została dołączona do sprawozdania.

Uważamy, że 24 Edycja Pucharu Wójta Gminy Niemce osiągnęła stawiane przed nią cele oparte na kształtowaniu postaw prozdrowotnych, integrowaniu środowiska związane ze szkołami, promowaniu zasad czystej rywalizacji- „fair play”.

piątek, 23 czerwca 2017 17:07

1 Miejsce w Powiecie dla naszych dziewcząt

Napisał

Drużyna dziewcząt zdobyła 1 miejsce w Powiecie w Lidze lekkoatletycznej 18.05.2017r. w Pszczelej Woli.

występując w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na dystansie 100m, 300m., 600m., pchnięciu kulą i biegu sztafetowym 4x100m. Najwięcej punktów dla naszej drużyny uzyskały : Aleksandra Studzińska w skoku w dal (1miejsce), Klaudia Prill w biegu na 600m ( 1 miejsce), sztafeta 4x100m w składze Aleksandra Studzińska, Paulina Capała, Klaudia Prill, Marta Pakaluk ( 1 miejsce- rekord szkoły- 56,98 s.!). Pozostałe dziewczęta również wystąpiły bardzo dobrze przyczyniając się do tego sukcesu.

Skład dziewcząt: Aleksandra Studzińska, Klaudia Prill, Agata Pszczoła, Natalia Szkodziak, Paulina Capała, Marta Pakaluk, Klaudia Witkowska, Daria Wójtowicz, Laura Poniatowska, Barbara Gawrońska, Julia Gawrońska, Natalia Pocek, Natalia Gajos, Magda Kozieł, Ewelina Kusy.

Na zawodach rejonowych w Biłgoraju 23.05.2017r. nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce. Aleksandra Studzińska ponownie uzyskała najlepszy wynik w skoku w dal a Klaudia Prill nie miała sobie równych w biegu 600m. uzyskując rezultat 1,52.24 (rekord szkoły!)

wtorek, 28 marca 2017 15:09

Program sks

Napisał

Od drugiego semestru bieżącego roku szkolnego bierzemy udział w programie  SKS realizowanym we współpracy z lubelskim oddziałem LZS. W zajęciach realizowanych 2 godziny tygodniowo  biorą udział uczniowie klas 4 i 5 oraz uczniowie klasy 2 gimnazjum. Zajęcia mają za zadanie doskonalić technikę gry w piłkę siatkową, piłkę koszykową oraz rozwijać umiejętności lekkoatletyczne.

środa, 22 marca 2017 11:25

SIŁACZE Z CIECIERZYNA

Napisał

III Turniej w Wyciskaniu Sztangi o Puchar Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia,

odbył się 13 marca 2017 r. w Sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie- wyciskając 297kg, a drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Niemcach.

W klasyfikacji indywidualnej wysoki rezultat uzyskała Klaudia Prill 69,4 pkt. i Barbara Gawrońska 46,9 pkt. z Ciecierzyna. W kategorii chłopców najlepsze wynik osiągnęli Damian Woźniak: 87kg-111,2 pkt. z Ciecierzyna, Jakub Babiarz 90,63 pkt. i Michał Szymański 68,1 pkt. z Niemiec.

Nagrody wręczyła Pani Iwona Pulińska zastępca Wójta Gminy Niemce, życząc obecnym zawodnikom siły i wytrwałości w realizacji osobistych zamierzeń oraz wielu sukcesów w sporcie.

poniedziałek, 20 marca 2017 12:53

Tenis stołowy - brawo Kamil

Napisał

Kami Nowak od dłuższego czasu jest naszym najlepszym tenisistą stołowym. Bardzo dobrze reprezentuję naszą szkołę i gminę ale i świetnie rozwija swój talent. Jest jednym z najlepszych sportowców w naszej szkole i chyba najczęściej awansującym na zawody wojewódzkie. A jest to nie lada sztuka: najpierw zawody gminne, następnie eliminacje powiatowe, zawody powiatowe, półfinały wojewódzkie no .....    i dopiero upragnione zawody wojewódzkie!

16.12.216r. zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w którym wzięły udział reprezentacje czterech gimnazjów: z Niemiec, Krasienina, Pliszczyna i Ciecierzyna.

W pierwszym meczu nasz zespół po bardzo zaciętej walce pokonał drużynę z Pliszczyna 2-1 w setach, w kolejnym meczu zmierzyły się zespoły Niemiec i Krasienina- pewnie 2-0 wygrał Krasienin.

W pojedynku o 3 miejsce zespół Pliszczyna wygrał 2-0 w setach z zespołem z Niemiec natomiast w finale zasłużenie Krasienin pokonał Ciecierzyn 2-0 w setach ( 25-20, 25-21)

Zawody odbyły się w miłej przedświątecznej atmosferze.

Komunikat z Finałów Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym indywidualnym rozegranych w dniach 07-08.11.2016 r. w Krzczonowie.

Kategoria wiekowa do 10 lat ( kl. IV i młodsi ).

 

 

Dziewczęta: Chłopcy:

1. Bicka Natalia SP Bogucin 1. Goszczyński Piotr SP Tuszów

2. Dobrowolska Amelia SP Niedrzwica D. 2. Maj Bartosz SP Bełżyce nr 1

3. Wiśniowska Ada SP Prawiedniki 3. Chrześcian Karol SP Mętów

4. Zielińska Oliwia SP Sobieszczany 4. Kowalik Bartłomiej SP Prawiedniki

5-6. Poleszak Klaudia SP Niedrzwica D. 5-6. Nowakowski Maciej SP Wola Gałęzowsk

Stanisławek Oliwia SP Ciecierzy Bielecki Maciej SP Niedrzwica D.

7-8. Ziętek Katarzyna SP Krzczonów 7-8. Zaleszczyński Jonasz SP Dębina

Stępień Weronika SP Palikije Kopertowski Radosław SP Ciecierzyn

9-10. Kwiatkowska Nina SP Palikije 9-12. Chrzanowski Daniel SP Babin

Skoczylas Aleksandra SP Bogucin Duda Paweł SP Palikije

Piskorski Kacper SPCiecierzyn

Hunek Mikołaj SP Ciecierzyn

13. Kura Paweł SP Palikije

Kategoria wiekowa 11-12 lat ( kl. V-VI)

 

Dziewczęta: Chłopcy:

1. Bieniek Julia SP Palikije 1. Plewik Miłosz SP Bełżyce

2. Zdybel Agnieszka SP Bychawa 2. Bielecki Patryk SP Niedrzwica D.

3. Kusy Wiktoria SP Krzczonów 3. Nowak Kamil SP Ciecierzyn

4. Pluta Patrycja SP Palikije 4. Słomka Artur SP Niedrzwica D.

5-6. Skwarek Klaudia SP Bogucin 5-6. Żyłka Mateusz SP Dębina

Czubak Jagoda SP Bełżyce nr . 1 Adamiak Dawid SP Giełczew

7-8. Rybkowska Martyna SP Bogucin 7-8. Poleszak Kacper SP Niedrzwica D.

Wójcik Adrianna SP Jabłonna Dudziński Dominik SP Dębina

9-12. Choińska Julia SP Bychawa 9-12. Zając Antoni SP Babin

Ziętek Kamila SP Bychawa Poniatowski Krzysztof SP Palikije

Szyszka Wiktoria SP Jabłonna Głąb Michał SP Bychawa

Salamandra Julia SP Bogucin Gęca Szymon SP Nierzwica D.

13-15. Bednarczyk Maja SP Strzeszkowice 13. Bednarczyk Piotr SP Palikije

Krawczyńska Weronika SP Palikije

Kijek Magdalena SP Żabia Wola

poniedziałek, 03 października 2016 17:03

Trzeci raz z rzędu na podium

Napisał

Po raz 3 z rzędu gimnazjalna sztafeta dziewcząt stanęła na podium w Powiatowych Biegach ulicznych "Biegaj z nami", które tym razem odbyły się w Chmielu- gmina Jabłonna. Na 11 drużyn zespół dziewcząt zajął świetne 2 miejsce w składzie: Adrianna Dzięsław, Agata Pszczoła, Julia Gawrońska, Bożena Kłos, Paulina Capała, Klaudia Prill. Pierwsze miejsce zajęły nasze sąsiadki z gimnazjum w Niemcach a 3 były zawodniczki z Gimnazjum w Bełżycach. Wynik cieszy tym bardziej, że byliśmy najmłodszą ekipą- 4 z 6 naszych zawodniczek to dziewczęta z roczników 2004/2003

Na zdjęciu nasze zawodniczki ze złotą medalistką Paraolimpiady w Rio de Janeiro Iwoną Podkościelną. Przyjemnie było trzymać złoty medal olimpijski w ręku...

niedziela, 26 czerwca 2016 18:42

I Powiatowe Igrzyska Sportowo-rekreacyjne

Napisał

19  czerwca 2016 na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Pszczelej Woli odbyły się I Powiatowe Igrzyska Sportowo-rekreacyjne. Gminę Niemce reprezentowały: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Ciecierzynie, Szkoła Podstawowa i  Gimnazjum w Niemcach, Szkoła Średnia w Niemcach oraz zespoły zawodników dorosłych piłki nożnej i siatkowej.

Na 10 startujących gmin nasza gmina zdobyła najwięcej punktów i zarazem I miejsce.

Świetnie się spisali nasi reprezentanci:

Aleksandra Studzińska - 1 miejsce w skoku w dal gimn.

Paulina Capała, Klaudia Prill- 1 miejsce w sztafecie szwedzkiej (wspólnie z dwoma zawodniczkami z gimnazjum w Niemcach)- 2.44, aż 12 sekund przewagi nad kolejną sztafetą.

Bożena Kłos- 1 miejsce w skoku w dal szkoły podst.

Kamil Paradowski - 3 miejsce w skoku w dal gimn.

Kamil Paradowski, Patryk Dąbrowski, Miłosz Zgierski (wspólnie z Kamilem Dziubą z gimn. w Niemcach)- 3 miejsce w sztafecie szwedzkiej.

 

niedziela, 26 czerwca 2016 18:24

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

Napisał

10 czerwca po uroczystościach związanych ze Świętem Szkoły odbył się finałowy mecz o mistrzostwo gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt. Jak co roku gościem honorowym imprezy oraz fundatorem pięknych medali był Pan Janusz Prokopiuk- radny miejscowości Ciecierzyn. W finałowym meczu zmierzyły się ze sobą reprezentantki I i II klas gimnazjum. Po zaciętej walce zwyciężyła II gimnazjum 2:0 w setach.

II gimn. skład: Agata Pszczoła, Alicja Sienkiewicz, Aleksandra Studzińska, Natalia Szkodziak, Gabriela Kaczor, Weronika Całuj

I gimn, skład: Daria Wójtowicz, Paulina Capała, Oliwia Wolińska, Marta Pakaluk, Kamila Grześ, Kinga Całuj, Martyna KLimek.

Impreza zakończyła się towarzyskim  meczem reprezentacji gimnazjum z absolwentkami naszej szkoły.

Dnia 03.06.2016r. odbyła się 23 Edycja Czwórboju Lekkoatletycznego o „ Puchar Wójta Gminy Niemce”. Jest to impreza lekkoatletyczna w skład której wchodzą cztery konkurencje: bieg na dyst. 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską na odległość, bieg długi- 600/1000m.. Zatem biorący udział w „Pucharze” gimnazjaliści muszą wykazać wysoki poziom podstawowych cech motorycznych: siły, szybkości i wytrzymałości. Uzyskane rezultaty przeliczane są na punkty wg. tabel lekkoatletycznych, suma punktów zawodników przekłada się na wynik całej drużyny.

W tym roku do sportowej rywalizacji ruszyły zespoły dziewcząt i chłopców z  Gimnazjum w Niemcach, Krasieninie, Ciecierzynie i goście z  Gimnazjum w Pliszczynie. Walka o puchary była wyjątkowo zacięta a o zwycięstwach decydowały niewielkie różnice punktów.

Poniżej podajemy wyniki drużynowe oraz indywidualne:

 

Kategoria Drużynowa Dziewcząt:

1. Gimnazjum Niemce – 1240 pkt

2. Gimnazjum Ciecierzyn – 1229 pkt

3. Gimnazjum Pliszczyn – 914  pkt

4. Gimnazjum Krasienin – 624 pkt

Kategoria drużynowa Chłopców:

1. Gimnazjum Ciecierzyn – 1261pkt

2. Gimnazjum Pliszczyn – 1185 pkt

3. Gimnazjum Niemce – 994 pkt

4. Gimnazjum Krasienin – 794 pkt

Kategoria Indywidualna  dziewcząt:

 1. Aleksandra Studzińska – 398 pkt ( Gim Ciecierzyn)
 2. Oktawia Mazurek – 397 pkt (Gim Niemce)
 3. Klaudia Prill – 320 pkt (Gim Ciecierzyn)
 4. Natalia Wypart – 303 pkt (Gim Niemce)
 5. Klaudia Strug – 278  pkt (Gim Pliszczyn)
 6. Natalia Szkodziak  - 275 pkt ( Gim Ciecierzyn)

 

Kategoria indywidualna chłopców:

 1. Patryk Dąbrowski – 344 pkt (Gim Ciecierzyn)
 2. Jakub Bieńko – 340 pkt ( Gim Pliszczyn)
 3. Kamil Paradowski – 326 pkt (Gim Ciecierzyn)
 4. Patryk Kamiński – 317 pkt ( Gim Ciecierzyn)
 5. Daniel Brzyski – 301 pkt (Gim Krasienin)
 6. Miłosz Podstawka – 296 pkt ( Gim Pliszczyn)

 

Nagrody indywidualne dla 12 osób w kategorii dziewcząt i chłopców ufundował  Wójt Gminy Niemce pan Krzysztof Urbaś.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez  Starostwo   Powiatowe  Powiatu Lubelskiego.

Zawody spełniły swoje cele, którymi było propagowanie aktywności ruchowej jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu,   integracji  młodzieży gimnazjalnej oraz promowanie zasad fair play.

 

Arkadiusz Mazurek

Jacek Dmowski

«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»
Strona 1 z 5