Dzisiaj jest Poniedziałek. 26 lutego 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor.
Przedszkole
Spotkanie wigilijne w grupie "Pszczółki" PDF Drukuj Email

W dniu 19 grudnia 2016 r. w grupie PSZCZÓŁKI odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Dzieci recytowały wiersze o Bożym Narodzeniu oraz śpiewały kolędy, a rodzice dzięki specjalnie przygotowanym na tę okazję śpiewnikom mogli przyłączyć się do kolędowania. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu Biblii mówiącego o narodzeniu Jezusa. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Dzięki rodzicom mogliśmy również zasmakować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Dzieci otrzymały także gwiazdkowy prezent w postaci puzzli. Dzień ten dostarczył wszystkim wiele wzruszeń, radości  oraz wprowadził   w bożonarodzeniowy nastrój.

 

 

Więcej…
 
Zajęcia otwarte u "Skrzatów" PDF Drukuj Email

W dniu 16 grudnia w grupie "Skrzatów" odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci razem z rodzicami  wykonali piękne bombki świąteczne, które na pewno będą niezwykłą ozdobą na choinkach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Przed świętami u "Skrzatów" PDF Drukuj Email

Czar przedświątecznych przygotowań w grupie przedszkolnej "Skrzatów". Ozdabianie pierników, ubieranie choinki wyłącznie w ozdoby wykonane przez dzieci, a w tle wesołe śpiewanie kolęd.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Mali cukiernicy PDF Drukuj Email

Grudzień i styczeń zawsze obfitują w niezwykłe wydarzenia. Są to Święta Bożego narodzenia oraz Dzień Babci i Dziadka. Dlatego też 15 grudnia 2016r w sali grupy PSZCZÓŁEK panował duży rwetes. Przedszkolaki z grupy PSZCZÓŁKI w tym dniu stały się cukiernikami. Pod nadzorem swoich pań piekły pierniczki.  Dzieci zapoznały się z przepisem, przygotowały niezbędne artykuły, wsypały je do garnka i zagniotły ciasto. Następnie dzielnie je wałkowały i wycinały foremkami. Później smakołyki w kształcie serc zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się ich dekoracji, która będzie miała miejsce na początku stycznia, a pięknie ozdobione, zapakowane serca zostaną podarowane swoim najbliższym.

 

 

 

Więcej…
 
Pszczółki, Słoneczka i Skrzaty w teatrze PDF Drukuj Email

Dnia 9 grudnia 2016r przedszkolaki z grup: PSZCZÓŁKI, SŁONECZKA oraz  SKRZATY pod opieką swoich Pań, pojechały do Teatru H.Ch Andersena na spektakl pod tytułem „Calineczka”. Było  dla dzieci niezwykłym przeżyciem spotkać się z małą dziewczynką Calineczką. Poznaliśmy jej barwne przygody oraz niezwykle dobre serce, które okazała podczas opieki nad zmarzniętą jaskółką. To właśnie ono sprawiło, że ptak odzyskawszy zdrowie i siły uratował maleńką Calineczkę przed kretem, za którego miała wyjść za mąż  i zamieszkać pod ziemią. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Był to niezwykle udany wyjazd.

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»