Dzisiaj jest Poniedziałek. 26 lutego 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor.
Przedszkole
Święto Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

Dnia 24 listopada 2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola pluszowe misie.   W ramach współpracy z biblioteką szkolną, obejrzały przedstawienie ,,O Pluszowym Misiu”, przygotowane przez uczniów klasy IV szkoły podstawowej, pod kierunkiem pań bibliotekarek. Zapoznały się  z faktami dotyczącymi historii powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie ,,Stary niedźwiedź”. Z tej okazji dzieci wykonały również prace plastyczne, które będzie można obejrzeć na wystawie w naszej bibliotece szkolnej.

 

 

Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA  W GRUPIE ,,MOTYLKI”

Dnia 20 listopada 2017r w grupie dzieci ,,MOTYLKI” miało miejsce wielkie wydarzenie. Było to  ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Podczas uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością  wspaniali goście: Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz Rodzice naszych maluszków. Dzieci ubrane w odświętne stroje przedstawiły program artystyczny oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Wicedyrektor przez dotknięcie ,,czarodziejskim ołówkiem”  przeobraziła każde dziecko z malucha w młodszego przedszkolaka. Na pamiątkę tej wspaniałej uroczystości dzieci otrzymały prezenty w postaci dyplomów oraz puzzli. Na zakończenie uroczystości delektowaliśmy się pysznym poczęstunkiem.

Więcej…
 
Święto Marchewki PDF Drukuj Email

W dniu 15 listopada 2017r w naszym przedszkolu odbyło się ŚWIĘTO MARCHEWKI. W tym dniu wśród ubrań naszych przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Dzieci poznały walory zdrowotne marchewki. Delektowały się sokiem marchewkowym oraz surówką z marchewki. Wykonywały również prace plastyczne ,,Marchewka” posługując się różnymi technikami. ,, Przedszkolaki z najstarszej grupy  ,,Stokrotki” wykazały się ogromną kreatywnością podczas wykonywania ,,Marchewkowych cudaków”. Dzień ten dostarczył dzieciom dużo wrażeń.

 

 

Więcej…
 
Witaminki - robimy sałatkę owocową PDF Drukuj Email

W środę 11 października w naszym przedszkolu dzieci z grupy ,, Stokrotki’’ przygotowały smaczną i zdrową sałatkę owocową. Tego dnia  dzieci  przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia i  fartuszek. Na zajęciach dzieci najpierw opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju Ich ciała i umysłu. Następnie nadszedł czas na przygotowywanie sałatki. Dzieci dokładnie umyły rączki, ubrały fartuszki i czapeczki, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze. Potem   dokładnie  umyliśmy owoce i posegregowaliśmy je- jabłuszka do jabłuszek, winogrona do winogrona, mandarynki do mandarynek itd.   Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się!   Była bardzo smaczna  i co najważniejsze pełna witaminek!  Dzieci z wielkim apetytem zjadały  kolejne porcje tego witaminowego deseru.

Więcej…
 
"Słoneczka" i ruch drogowy PDF Drukuj Email

,,Słoneczka" i ruch drogowy. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki z grupy 4-latków przez cały tydzień poznawały zasady ruchu drogowego. Dzieci obserwowały ruch uliczny na trasie Lublin - Lubartów, poznały niektóre znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. ,,Słoneczka" spotkały również przemiłych panów policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie, których pozdrawiamy bardzo serdecznie i dziękujemy za pogadankę;) Oprócz rozmów i obserwacji, przedszkolaki wykonywały także prace plastyczne obrazujące ruch uliczny.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»