Dzisiaj jest Poniedziałek. 26 lutego 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor.
Przedszkole
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email

Dnia 14 grudnia dzieci z grup: „Słoneczka”, „Pszczółki” i „Stokrotki” wybrały się do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie aby obejrzeć spektakl pt. „Dziób w dziób”. Opowieść toczyła się wokół przygód honorowych gołębi, które walczyły z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Historia poruszyła temat budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Sądząc po reakcjach dzieci, nasz wyjazd do teatru można uznać za bardzo udany.

Więcej…
 
Poznajemy zawody naszych rodziców PDF Drukuj Email

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW- PIELĘGNIARKA

Dnia 13 listopada 2017r grupa dzieci MOTYLKI zaprosiła do przedszkola panią Martę Nieradka- mamę Gabrysia, która pracuje jako pielęgniarka w PSK1 w Lublinie. Pani Marta opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przyniosła ze sobą różne akcesoria, takie jak: bandaże, strzykawki, maski, kroplówki, rękawiczki jednorazowe. Każde dziecko mogło te przedmioty zobaczyć, dotknąć. Pani Marta pokazała dzieciom jak wykonuje się proste opatrunki, zakłada kroplówki, daje zastrzyki. Przedszkolaki mogły posłuchać też jak bije ich serduszko używając stetoskopu. Dzieci z pomocą pani Marty leczyły swoje lalki i misie, opatrywały im rany, podłączały kroplówki, pobierały krew, dawały zastrzyki.  Pani Marta pomogła dzieciom przełamać lęk przed różnymi zabiegami medycznymi.

Więcej…
 
Święty Mikołaj w przedszkolu PDF Drukuj Email

Dnia 6 grudnia 2017r do naszego przedszkola przybył niezwykły, oczekiwany przez wszystkie dzieci przez cały rok gość. Był to Święty Mikołaj. Obdarował on wszystkie przedszkolaki wspaniałymi prezentami. Specjalnie dla Mikołaja dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Najstarsze przedszkolaki obdarowały Mikołaja wykonanymi przez siebie obrazkami. Wszystkie dzieci były w tym dniu bardzo radosne i szczęśliwe.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Andrzejki w Stokrotkach PDF Drukuj Email

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada w grupie ,,Stokrotek’’.  Starszaki mogły poznać swoją przeszłość, imię ukochanej/ ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby- konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…

 

 

Więcej…
 
Poznajemy pracę Rolnika PDF Drukuj Email

W ramach realizacji, w grupie dzieci 4 letnich, programu ,,W Krainie Zawodów" w listopadzie przedszkolaki poznały pracę rolnika. Było to niezwykle miłe spotkanie z Panią Iwoną, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci miały możliwość zajrzeć do obory, zagrody dla cielaczków, dojarni. Przedszkolaki mogły obejrzeć maszyny rolnicze, traktory. Spotkanie było bardzo interesujące, dziękujemy Pani Iwonie za gościnność i serdeczność.

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»