Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
Wychowanie komunikacyjne
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

1. Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie testu jednokrotnego wyboru. Uczeń ma prawo do egzaminu poprawkowego. Egzamin obejmuje sprawdzenie znajomości:

  • przepisów ruchu drogowego,
  • znaków i sygnałów drogowych
  • zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna.
Więcej…
 
Turniej BRD 2016 PDF Drukuj Email

 

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 22 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Niemcach.

Szczegółowe informacje pod linkiem: Turniej

 
Kolejni uczniowie zdali praktyczny egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

16 czerwca 2015 roku odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 25 uczniów. Wszystkim udało się pozytywnie zaliczyć jazdę na rowerze. Egzamin obejmował jazdę po tzw. "ósemce", prawidłowe włączanie się do ruchu, zatrzymanie się w oznaczonym miejscu oraz jazdę slalomem między pachołkami. Do komisji egzaminacyjnej zostali zaproszeni funkcjonariusze Policji z Niemiec: sierżant Marek Bokła oraz mł.aspirant Łukasz Winiarczyk.  Dzieci z niecierpliwością na nich czekały. Zdającym kibicowali rodzice, a także koledzy i koleżanki z innych klas. Wszystkich podtrzymywał na duchu ksiądz proboszcz - Robert Brzozowski. Dziękujemy księdzu za duchowe wsparcie, a funkcjonariuszom Policji za pomoc przy organizacji egzaminu. Gratulujemy!

Więcej…
 
Program "Jeżdżę z głową" PDF Drukuj Email

Fundacja BGŻ, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji przy wsparciu Minister Edukacji Narodowej będą przekonywać rowerzystów z mniejszych miejscowości, że warto „jeździć z głową”.

Program powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach. Z przeprowadzonych na zlecenie Fundacji BGŻ z badań wynika, że ponad połowa gimnazjalistów nie dba wystarczająco o swoją widoczność i bezpieczeństwo. Jednocześnie co drugi gimnazjalista chciałaby wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym nowych przepisów wynikających z nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Więcej…
 
Egzamin na kartę rowerową już za nami PDF Drukuj Email

16 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 30 uczniów klas czwartych po pozytywnym zaliczeniu testów teoretycznych ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Do komisji egzaminacyjnej zostali zaproszeni jak zwykle funkcjonariusze policji z komisariatu w Niemcach. Serdecznie im dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i teraz z niecierpliwością oczekują na otrzymanie dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych tj. KARTY ROWEROWEJ. Po zebraniu wszystkich zdjęć pani sekretarka jak najszybciej przygotuje dokumenty do odbioru.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 2 z 4