Dzisiaj jest Czwartek. 22 lutego 2018. Imieniny obchodzą Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław.
Wychowanie komunikacyjne
Nowe przepisy dla rowerzystów PDF Drukuj Email

Zapoznajmy się z nowymi przepisami dotyczącymi rowerzystów.

 
Karta rowerowa 2013 PDF Drukuj Email

5 czerwca 2013 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową w naszej szkole. Do egzaminu przystąpiło 36 uczniów klas czwartych. Wszyscy uczniowie prawidłowo pokonali plac manewrowy i zarazem zaliczyli egzamin na medal. W komisji egzaminacyjnej gościliśmy funkcjonariuszy policji z komisariatu w Niemcach. Bardzo im dziękujemy za przybycie.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc - atak epilepsji PDF Drukuj Email

Epilepsja jest chorobą neurologiczną, na którą cierpi w Polsce ok. 1 % społeczeństwa. Jednym z jej objawów są napady padaczkowe, charakteryzujące się gwałtownymi, niekontrolowanymi drgawkami. Są one wywołane gwałtownymi wyładowaniami bioelektrycznymi w mózgu i powodują jego chwilową dysfunkcję. 1% społeczeństwa w naszym kraju to ok. 400 000 ludzi. Nie każda z tych osób doświadcza ataków epilepsji, jednak prawdopodobieństwo, że w naszej obecności zdarzy się atak padaczki, jest duże. Stąd bardzo istotna jest znajomość zasad pierwszej pomocy, tym bardziej, że w świadomości społecznej funkcjonuje wiele nieprawdziwych informacji odnośnie tego, jak w prawidłowy sposób pomóc osobie w czasie ataku drgawek.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc w przypadku zadławienia PDF Drukuj Email

Zadławienie, z pozoru niegroźne, jest w istocie stanem zagrożenia życia. Całkowita niedrożność dróg oddechowych może doprowadzić do niedotlenienia organizmu, a w jego konsekwencji do utraty przytomności, a nawet zatrzymania akcji serca. Przyczyną zadławienia jest najczęściej utknięcie fragmentu pożywienia w górnej części dróg oddechowych. W przypadku częściowej niedrożności dostęp powietrza do płuc jest możliwy, choć utrudniony. W takiej sytuacji najczęściej pomaga naturalny odruch kaszlu. Jeśli dochodzi do całkowitej niedrożności, osoba poszkodowana nie jest w stanie kaszleć, mówić oraz oddychać. Potrzebna jest pomoc. Omówmy zatem zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławienia osoby dorosłej.

Więcej…
 
Egzamin praktyczny na kartę motorowerową i rowerową 2012 PDF Drukuj Email

Fotoreportaż z egzaminu praktycznego na kartę motorowerową i rowerową. Do egzaminu na kartę rowerową przystąpili uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej. Kartę motorowerową zdobywali uczniowie gimnazjum

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 3 z 4