Dzisiaj jest Czwartek. 22 lutego 2018. Imieniny obchodzą Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław.
MŁODZI - AKTYWNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 listopada 2017 10:35

24 października 2017 roku w Trybunale Koronnym w Lublinie  wzięliśmy udział (My czyli: Bożena Kłos, Joanna Kozieł, Barbara Gawrońska, Jarosław Pietras, Patryk Wójtowicz i Adam Szewczyk) w III edycji corocznego wydarzenia adresowanego przede wszystkim do młodych ludzi, a tym razem również bezpośrednio do nauczycieli pt. "Festiwal Aktywności Młodych", który zorganizowała Fundacja Sempre a Frente.

Wydarzenie adresowane było do uczniów w wieku 13 -18 lat z terenu Lubelszczyzny i  miało charakter interaktywnej gry edukacyjnej  "Trybunał Zadań" połączonej z wymianą doświadczeń i z integracją z rówieśnikami z różnych środowisk szkolnych.

 

Równolegle  odbywał się blok warsztatowy na temat aktywnych form pracy z młodzieżą, skierowany do nauczycieli i pracowników młodzieżowych.

W czasie aktywności festiwalowych  zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania i realizowania inicjatyw młodzieżowych, a także

pozyskaliśmy informację o wydarzeniach i programach edukacyjnych skierowanych do młodych ludzi, czy wolontariatu.  Mogliśmy porozmawiać z ekspertami w tych dziedzinach oraz poznać organizacje pozarządowe i instytucje kulturalne działające w Lublinie i w woj. lubelskim.

Podsumowaniem Festiwalu był udział w jednym z 4 różnorodnych spacerów lubelskich, pokazujących historię, tradycję i kulturę Lublina w rocznicę 700 -lecia nadania praw miejskich.

ma1ma2ma3ma4