Dzisiaj jest Sobota. 24 marca 2018. Imieniny obchodzą Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon.
WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 października 2017 08:48

Dnia 27 września 2017 roku 45 uczniów z klas V – VII oraz II i III gimnazjum wzięło udział w wycieczce  do Białowieży w ramach projektu ekologicznego finansowanego przez Wójta Gminy Niemce oraz WFOŚiGW w Lublinie. Pierwszym przystankiem była Święta Góra Grabarka -  najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach krzyże wokół Cerkwi Przemienienia Pańskiego. Są one przynoszone  przez pielgrzymów, poświęcone, a następnie wkopywane w ziemię. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Po przyjeździe do Białowieży uczestnicy wyjazdu poszerzyli swoją wiedzę o Białowieskim PN w multimedialnym Muzeum  Przyrodniczo-Leśnym.

 

 

Mieli  tam okazję obejrzeć dzieje i przyrodę Puszczy Białowieskiej oraz niektóre procesy i zależności charakterystyczne dla lasów naturalnych,  a z tarasu widokowego Wieży Obserwacyjnej podziwiali jej panoramę .  Spacer ścieżką dydaktyczną „Żebra Żubra”  był  żywą lekcją  przyrody i historii oraz okazją do podziwiania fauny i flory Białowieskiego PN. Ostatnim etapem wycieczki był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Tam zobaczyli żubry, łosie, jelenie, rysie, lisy,  oraz wilka. Rezerwat ma powierzchnię 27 hektarów, a zwierzęta tam żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Pomimo zmęczenia wszyscy wracali do domu w doskonałych humorach i pełni wrażeń.

 

Opracowała Małgorzata Rarak

bial01bial02bial03bial04bial05bial06bial07bial08bial09bial10bial11bial12bial13bial14bial15bial16bial17bial18bial19bial20bial21