Dzisiaj jest Sobota. 24 marca 2018. Imieniny obchodzą Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon.
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W CIECIERZYNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 września 2017 18:55

W dniu 15.09.2017 roku obchodziliśmy po raz czwarty Europejskie Dni Dziedzictwa-  w naszej placówce pod hasłem „Lasy Kozłowieckie wczoraj i dziś”. W uroczystości uczestniczyli pani  Anna Studzińska dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół   w Niemcach, pani Anna Frydel i pan Paweł Piekarczyk pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Lubartów oraz pan Piotr Deptuś Dyrektor Oddziału Regionalnego Parków Krajobrazowych - Krajobrazowego Parku Kozłowieckiego w Lubartowie.

 

Uczestnicy uroczystości mieli możliwość zapoznania się z walorami Lasów Kozłowieckich: poznali ich tajemnice i skarby, dziedzictwo kulturowe. Sześćdziesięcio piecio osobowa grupa młodzieży ze szkoły w  Ciecierzynie i Niemcach wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie rowerowym na Kopaninę. Uczestnicy rajdu korzystając ze świeżego powietrza podziwiali florę i faunę tego ekosystemu. Uczestnictwo w wydarzeniach zorganizowanych  w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa dostarczyło gościom i społeczności szkolnej niezwykłych wrażeń, stało się radosnym, wspólnym świętowaniem i skłoniło do refleksji nad miejscem człowieka w przyrodzie i jego roli w kształtowaniu krajobrazu.

opracowała: Alina Gromaszek

edd1edd2edd3edd4edd5edd6edd7edd8

Zapisz