Dzisiaj jest Sobota. 24 marca 2018. Imieniny obchodzą Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon.
ACH CO TO BYŁ ZA BAL... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 czerwca 2017 20:33

Ach co to był za bal...

"Bo coś w szaleństwach jest z młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu".

 

Dnia 3 czerwca 2017 roku wraz  z wybiciem godziny 16 piękne panny i przystojni kawalerowie klas trzecich  gimnazjum w obecności dyrekcji, nauczycieli rodziców i zaproszonych gości rozpoczęli swój pierwszy w życiu bal.  W jego podniosłą atmosferę wprowadziły ich  słowa Adama Mickiewicza:

"(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,  wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)"

Krokiem poloneza uczniowie rozpoczęli oficjalną część wieczoru. Oryginalna choreografia   i wspaniałe kreacje tancerzy wprawiły wszystkich oglądających w zachwyt. A to był dopiero początek niespodzianek. Klasy trzecie chcąc podziękować  za trud, poświęcenie, pomocną dłoń, uśmiech, życzliwość i dobre serce  wyraziły wszystkie swoje uczucia płynące z głębi serc dla wszystkich razem i każdego z osobna w tańcu- niespodziance oraz w autorskiej piosence napisanej przez jednego z uczniów. Wspólnie spędzone lata wspominały wychowawczynie: Bożena Kądziela i Magdalena Wójtowicz oraz uczniowie, prezentując przygotowane prezentacje, w których w zabawny sposób pokazane zostały wspólnie spędzone chwile. Wspomnienia te dały dużo radości oraz wzruszeń. Po części oficjalnej nadszedł czas na przyjęcie i tańce. Młodzież posilała się pysznościami przygotowanymi przez rodziców, ale większość wieczoru spędzili na tańcach, jakich ta szkoła dawno nie widziała. Zabawa była tak wspaniała, aż żal było ją kończyć... Pozostaną cudowne wspomnienia, których nikt nie odbierze i przyjaciele, na których zawsze można będzie liczyć, bez względu na to, gdzie rzuci ich los.

bg01bg02bg03bg04bg05bg06bg07bg08bg09bg10bg11bg12bg13bg14bg15