Dzisiaj jest Sobota. 24 marca 2018. Imieniny obchodzą Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon.
ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 marca 2017 22:16

Współpracując  ze Zgromadzeniem Ojców Białych z Natalina, nasza szkoła w ramach Szkolnego Koła Caritas podjęła się akcji Adopcja na odległość.
W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej o. Marcin Zaguła opowiedział nam o warunkach życia i edukacji  dzieci w Afryce. To wydarzenie sprawiło, że dzieci
i młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w pomoc jednemu dziecku- zaadoptowaliśmy dziewczynkę z Afryki.  Będą organizowane różne akcje, z których pieniądze przeznaczymy na jej edukację. Pierwszą naszą akcją było Kolędowanie 6 stycznia 2017r.

Nasza podopieczna nazywa się Ouattara Koroutoum Adżara i  ma 14 lat. Jest sierotą, wychowuje ją babcia. Mieszka na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ma amputowaną prawą nogę na wysokości uda. Chodzi do szkoły, aby rozwijać się i spełniać swoje marzenia. Babcia nie może jej tego zapewnić kontynuacji nauki, dlatego prosi o pomoc.  Każdy grosz przekazany dla Adżary, to kolejny dzień, w którym może pójść do szkoły, to kolejny dzień radości w jej życiu.

 

 

 

Zapraszamy do udzielania pomocy:

Nr konta bankowego :

BGZ (złoty) 68 2030 0045 1110 0000 0050 6870

z dopiskiem "dla Adjary przez o. Adama Choma"Zapisz