Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
VI GMINNY TURNIEJ KLAS SZÓSTYCH O PUCHAR IM. BŁ. BPA W. GORALA - PATRONA SZKOŁY W CIECIERZYNIE PDF Drukuj Email

13 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas szóstych ze wszystkich szkół podstawowych gminy Niemce. Okazją do tego spotkania był odbywający się, już po raz szósty, turniej klas szóstych o puchar imienia błogosławionego biskupa Władysława Gorala - patrona naszej szkoły. O puchar imienia naszego Patrona walczyły pięcioosobowe drużyny, którym pomagały - również pięcioosobowe - grupy kibiców.

Szóstoklasiści sprawdzali się w konkurencjach zręcznościowych i sportowych, ale musieli także wykazać się wiedzą zdobytą na matematyce, języku polskim, angielskim, plastyce i historii oraz logicznym myśleniem i szybkością udzielania odpowiedzi.

 

Emocji było wiele. Ich wyrazem były okrzyki wznoszone przez kibiców. Widać było, że solennie przygotowywali się do wspierania swoich drużyn. Były jednakowe stroje, były transparenty, hasła, wspólne okrzyki. Kibice spisali się na medal.

Świadectwem dobrej zabawy może być fakt, że nasi Goście wraz z opiekunami drużyn próbowali swoich sił w jednej z konkurencji sportowych i uzyskali drugie miejsce na osiem zespołów. Brawo!

Poszczególne zadania oceniało czteroosobowe jury wybrane spośród nauczycieli- wychowawców, którzy przyjechali z drużynami. Dziękujemy im za pomoc.

Turniejowe zmagania zakończyły się następującymi wynikami.

Puchar, wraz z pierwszym miejscem, pojechał do Szkoły Podstawowej im. I. Kosmowskiej w Krasieninie ( 71 punktów). Gratulujemy zwycięstwa !

Skład drużyny:

Aneta Czerwonka

Antoni Joński

Katarzyna Królik

Alicja Wójtowicz

Izabela Wójtowicz

Opiekun- Pan DARIUSZ STAREK

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Dysie (67 punktów). Gratulujemy!

Skład drużyny:

Natalia Borowiec

Piotr Smolarz

Kacper Studziński

Sebastian Studziński

Łukasz Wrona

Opiekunka- Pani ANITA WOJNIAK- KOŁODZIEJAK

Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach ( 66 punktów). Gratulacje.

Skład drużyny:

Dorota Choina

Wiktoria Gąbka

Milena Jaworska

Krzysztof Kowalczuk

Szymon Zarzeka

Opiekunka: Pani JOANNA PIEKARCZYK

Czwarte miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Bpa W. Gorala                w  Ciecierzynie ( 64 punkty)

Piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im Kardynała S. Wyszyńskiego                       z Nasutowa ( 60 punktów)

Szóste miejsce- uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej ( 58 punktów)

Siódme miejsce-  drużyna ze Szkoły Podstawowej i. J. Lelewela                                       w Jakubowicach Konińskich ( 57 punktów)

Jak można przeczytać, drużyny zwyciężały niewielką przewagą punktów. Wszystkim gratulujemy!

Od dwu lat turniej odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce- Pana Krzysztofa Urbasia oraz księdza Kanonika Roberta Brzozowskiego- proboszcza kościoła parafialnego w Dysie.

Nasz turniej ma taką oprawę dzięki naszym sponsorom.

Za wspieranie turnieju serdecznie dziękujemy:

  • Ks. kanonikowi – Robertowi Brzozowskiemu,
  • Wójtowi Gminy Niemce – Krzysztofowi Urbasiowi,
  • Wydawnictwu „Oxford University Press”,
  • Księgarni „Papirus”,
    • Serdeczne podziękowania należą się Mamom i Babci uczniów klas szóstych ze szkoły w Ciecierzynie, które upiekły ciasta na tę okazję Były to Panie : Aneta Barwińska, Lidia Olszewska-Pietras, Ludmiła Dzięsław, Bernadeta Choina, Sylwia Słomian, Elżbieta Biszczak, Teresa Kozieł, Grażyna Górska-Kłos, Beata Widyńska, Zofia Głogowska.

Sponsorom dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc. Bez Was uczniowie nie mogliby cieszyć się tak dobrą zabawą pięknymi nagrodami.

Zmaganiom drużyn przyglądali się Goście : Pani Anna Studzińska - dyrektor GOASz  w Niemcach, która gratulowała uczniom w imieniu swoim i w imieniu Pana Wójta, Ks. Kanonik Robert Brzozowski,  Pani Elżbieta Fim - wicedyrektor szkoły                w Krasieninie, dyrektor szkoły w Niemcach - Pan Jerzy Wójcik , Pani Lidia Olszewska Pietras - przedstawicielka rodziców klas szóstych z Ciecierzyna.

Dziękujemy Państwu za to , że byliście z nami tego dnia.

Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Mazurkowi- nauczycielowi wychowania fizycznego szkoły w Ciecierzynie za pomoc w przeprowadzaniu konkurencji sportowych.

Dziękujemy dyrekcji naszej szkoły – Panu dyrektorowi Mirosławowi Studniewskiemu i Pani wicedyrektor - Alinie Gromaszek za zrozumienie, pomoc  i wspieranie naszych działań.

Organizatorki:

Bogumiła Denisiuk

Jadwiga Gawrońska

Małgorzata Szczesiak

tg00tg01tg02tg03tg04tg05tg06tg07tg08tg09tg10tg11tg12tg13tg14tg15tg16tg17tg18tg19tg20tg21tg22tg23tg24tg25tg26tg27tg28tg29tg30tg31tg32tg33tg34tg35tg36tg37tg38tg39tg40tg41tg42tg43tg44tg45tg46tg47tg48tg49tg50tg51tg52tg53tg54tg55tg56tg57tg58tg59tg60