Dzisiaj jest Sobota. 24 marca 2018. Imieniny obchodzą Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon.
GMINNY TURNIEJ RYCERSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 maja 2013 15:56

SEMPER   FIDELIS

To hasło przyświecało naszej dzielnej drużynie z klas V podczas I Gminnego Turnieju Rycerskiego

„O Miecz Grunwaldzki Zespołu Szkół w Niemcach”, który odbył się 26. IV. 2013 roku w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Turniej miał wyłonić najlepszą drużynę rycerską ze wszystkich klas V szkół podstawowych naszej gminy.

 

 

 

Naszą placówkę reprezentowała drużyna w składzie:

Mnisi: Alicja Sienkiewicz kl. Va

Gabriela Kaczor kl. Vb

Jakub Ćwikła kl. Vb

Rycerze: Aleksandra Studzińska kl. Vb

Natalia Szkodziak kl. Vb

Zuzanna Żurawska kl. Vb

Jakub Burak kl. Vb

Sebastian Rejmak kl. Va

Zadaniem drużyny było przygotowanie odpowiednich strojów, oręża, zawołania, herbu i godła. Wszystkie z wymienionych elementów stanowiły rodzaj konkurencji i podlegały ocenie jurorów. Szczególnie stroje mnichów i rycerzy z Ciecierzyna spotkały się z bardzo przyjaznym odbiorem ekspertów i aplauzem publiczności. Uczestnicy podczas turnieju musieli zachowywać się zgodnie z kodeksem rycerskim. Jednym z warunków regulaminu było również przygotowanie scenki pantomimicznej, której przydział odbywał się drogą losowania. Nam przypadło „ Pasowanie na rycerza”. Także to zadanie zakończyło się sukcesem.

Właściwe zmagania turniejowe składały się z dwóch części. Pierwszą stanowiły zadania z wiedzy o epoce i kulturze średniowiecza losowane przez mnichów, drugą były konkurencje wymagające zręczności i sprawności rycerzy. Nasza drużyna radziła sobie bardzo dobrze z poszczególnymi konkurencjami, ostatecznie pokonała wszystkich przeciwników i zwyciężyła.

Nagrodę główną stanowi miecz grunwaldzki, który przez rok będzie własnością szkoły zwycięzców, ale dołożymy wszelkich wysiłków, by wygrać jeszcze dwukrotnie, a wtedy trofeum zostanie z nami na zawsze.

Magdalena Wójtowicz

010203040506070809101112131415161718192021