Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 12:22

VII Międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej Silly Songs ; Krasienin 2017
W  naszej szkole w klasie 5a uczy się 19 uczniów i aż 16 z nich zaangażowało się w przygotowanie do uczestniczenia w konkursie piosenki angielskiej: spośród propozycji różnych piosenek związanych z czasem Bożego Narodzenia, zaproponowanych przez nauczycielki języka angielskiego i muzyki, wybrali Rudolph the red-nosed reindeer (napisaną i skomponowaną w 1949 roku w USA przez Johnnego Marksa), samodzielnie przygotowali stroje reniferów, śnieżynek i świętego Mikołaja, śpiewali, grali na dzwoneczkach i bębnie, a także przedstawili scenkę obrazującą treść piosenki.

 

W czasie występu okazało się, że mają talenty wokalne, aktorskie, taneczne i płynnie śpiewają w języku angielskim. Pod wrażeniem  ich występu była komisja konkursowa oraz publiczność, która nagrodziła ich występ gorącymi brawami.

Zajęli pierwsze miejsce w kategorii duety i zespoły wokalne.

Dzieląc się wrażeniami po konkursie uczniowie mówili, że podobał im się  uroczysty i świąteczny nastrój oraz że mają  satysfakcję  z odniesionego sukcesu i  w przyszłym roku szkolnym również zamierzają wziąć udział i wygrać.
Do konkursu przygotowały uczniów: nauczycielka muzyki Magdalena Stawecka oraz nauczycielka języka angielskiego Liliana Płońska.