Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
WYSTĘPY Z JASEŁKAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 stycznia 2018 19:39

Klasa 3b gimnazjum wraz z chórem Madzimuzy wystąpiła z jasełkami w kościele w Dysie w dniu 7.01.2018 r. Następnego dnia 8.01.2018 przedstawienie zaprezentowali na VIII Diecezjalnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych, gdzie zdobyli 1 miejsce w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

jas1jas2jas4

 
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 grudnia 2017 12:09

21.12.2017 w naszej szkole o godz. 9.00 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe dla szkoły podstawowej i gimnazjum, które przygotowała w tym roku szkolnym klasa 3b gimnazjum wraz z wychowawczynią – panią Magdaleną Stawecką.  W szkole gościliśmy tego dnia Wójta Gminy Niemce – pana Krzysztofa Urbasia, profesora KUL Cezarego Tarachę, księdza proboszcza Roberta Brzozowskiego. Podczas przedstawienia panowała głęboka cisza a na koniec publiczność nagrodziła występ wielkimi brawami. Nie brakowało łez wzruszenia wśród osób z publiczności, jak również wśród samych aktorów. Wartościowym, skłaniającym do przemyśleń tekstom, towarzyszyły kolędy Zbigniewa Preisnera pięknie wykonane przez chór Madzimuzy.

 

Więcej…
 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 grudnia 2017 11:49

Świetlica szkolna jak co roku zorganizowała kiermasz ozdób świątecznych. Dochody przekazane zostały na zakup materiałów plastycznych na kolejny kiermasz - wielkanocny. Na zdjęciach pokazano wykonane prace uczniów pod opieką p.Joanny Kozaczuk-Hnatów i p. Małgorzaty Bogucińskiej.

 

 

 

 

Więcej…
 
V GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 grudnia 2017 10:42

W załącznikach przedstawiamy regulaminy konkursów ortograficznych dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum.

 
KONKURSY ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 18:53

*Szopka bożonarodzeniowa

Szopka bożonarodzeniowamakieta lub diorama przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (stajni, jaskini lub groty). Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się przedstawienie Świętej Rodziny (mały Jezus, Maria oraz Józef). Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło (wół i osioł) i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 34