Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
WALECZNI JAK ZAWSZE ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 maja 2017 17:57

Dnia 26 kwietnia 2017 roku nasza dzielna drużyna składająca się z czcigodnych mnichów: Klaudii Tkaczyk, Wiktorii Żołnowskiej i Nikodema Morawskiego oraz walecznych rycerzy: Amelii Kality, Filipa Redera i Piotra Wolińskiego stawiła się na V Gminnym Turnieju Rycerskim w Zespole Szkół w Niemcach. Potyczki umysłowe i sprawnościowe były bardzo zacięte. Drużyna dzielnie radziła sobie ze wszystkimi konkurencjami. W ostatecznym rozrachunku zajęła zaszczytne II miejsce. Jesteśmy bardzo dumni  z naszej ekipy, która godnie reprezentowała szkołę, walczyła do końca bo niestraszne jej były wszelkie przeszkody i trudności.

SEMPER FIDELIS!

Więcej…
 
PRIMUS INTER PARES PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 maja 2017 17:34

27 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy PRIMUS INTER PARES, który odbył się w Zespole Szkół w Krasieninie.

W konkursie rywalizowało 52 uczniów z 7 szkół Gminy Niemce.

W kategorii klas I-III ze szkoły podstawowej uczeń klasy III a  Adrian Łata zdobył II miejsce.

W kategorii klas IV – VI ze szkoły podstawowej ogromny sukces odnieśli uczniowie klasy szóstej:

- Patryk Wójtowicz zdobył II miejsce

- Adam Szewczyk zdobył III miejsce

Więcej…
 
I MIEJSCE W GMINNYCH ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 listopada 1999 00:00

25 KWIETNIA 2017 R ODBYŁY SIĘ GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU  BEZPIECZEŃSTWA

W RUCHU DROGOWYM.

Eliminacje odbyły się w Zespole Szkół w Niemcach. Organizatorem był p.Krzysztof Kotyra - nauczyciel techniki. Na poziomie szkół podstawowych reprezentowała nas drużyna w składzie: Klaudia Tkaczyk; Marcelina Krzysiak; Nikodem Morawski; Filip Reder. Na poziomie szkół gimnazjalnych reprezentowali nas uczniowie: Magda Kozieł; Barbara Gawrońska oraz Kacper Barwiński. Turniej składał się z testu wiedzy (25 zadań); testu - skrzyżowania (10 zadań), rozwiązywania praktycznych zadań dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także z praktycznej jazdy po torze przeszkód. Drużyny trzech najlepszych szkół podstawowych otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za uczestnictwo.

Więcej…
 
WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 23 kwietnia 2017 07:46

Dnia 19 kwietnia 2017 roku studenci  wydziału medycznego przeprowadzili dla uczniów klasy V i VI szkoły podstawowej warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pierwsza pomoc przedmedyczna to czynności ratownika  prowadzące do zabezpieczenia i utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb ratowniczych. W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli sobie jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia, w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego, jak wezwać pomoc.  Poznali  zasady udzielania pierwszej pomocy. Zasady zabezpieczenia ratownika, zasady zastosowania pozycji bocznej ustalonej. Praktycznie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na „fantomie”. Zostali zapoznani z podstawowym wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy.

Więcej…
 
SUKCES !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 kwietnia 2017 16:50

Sukces grupy teatralnej Raz Dwa Trzy - MY!   w  wojewódzkim przeglądzie teatralnym  "Scena Młodych"  organizowanym już po raz  39 przez  Centrum Kultury w Lublinie, dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wielu znakomitych przedstawień nasz spektakl otrzymał trzecie miejsce. Jest to ogromne wyróżnienie zważywszy na wysoki poziom prezentacji.

Zapraszamy do przeczytania sprawozdania z konkursu w Kurierze Lubelskim

Oto link do artykułu:

http://www.kurierlubelski.pl/kultura/a/scena-mlodych-2017-mlode-teatry-nagrodzone,11968628/

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 34