Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
INSCENIZACJA SŁOWNO-MUZYCZNA "SZCZĘŚCIE" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 czerwca 2017 15:16

W  ramach wolontariatu Szkolnego Koła Caritas grupa  Oazowa w  niedzielę 28 maja po mszy św. o godzinie 10:30 w kościele parafialnym w Dysie zaprezentowała  inscenizację słowno-muzyczną pt."Szczęście". Scenariusz przygotowała  pani Danuta Ikwanty , młodzież pod kierunkiem p.Teresy Kozieł przedstawiła współczesną rodzinę, która podążała za dobrami materialnymi, nie myśląc co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Dopiero "wizyta" Jezusa sprawiła, że dostrzegli takie wartości jak miłość, radość z najdrobniejszych rzeczy i wspólny czas z rodziną. Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowała pani Magda Stawecka z zespołem „Madzimuzy”.   Po przedstawieniu zbieraliśmy pieniążki na naukę dziewczynki Adżary z Afryki, którą uczniowie szkoły objęli pomocą tzw "Adopcją  na odległość".

 

 

Zapisz

 
LUDZIE, LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 31 maja 2017 16:58

Zgodnie ze szkolnym zwyczajem klasy III gimnazjum pod koniec swojej edukacji zwiedzają Muzeum na Majdanku. Tak było i tym razem. 25 maja gimnazjaliści pojechali zapoznać się z historią oraz losami więźniów obozu koncentracyjnego LK Lublin. Na własne oczy mogli zobaczyć baraki mieszkalne, magazyny, łaźnie, komory gazowe oraz krematorium. Być tam osobiście, widzieć i poczuć atmosferę tego makabrycznego miejsca, to zupełnie inne wrażenie niż przeczytać o tym w książce. Miejsce to było świadkiem tragedii setek tysięcy ludzi, a obowiązkiem , każdego człowieka powinna być pamięć o nich. Młodzi ludzie muszą pamiętać, być świadomi krzywd występujących na świecie, wtedy będą wiedzieli jak ważne jest, by im zapobiegać. Żywa lekcja historii w miejscu pamięci narodowej jest jedną z najlepszych lekcji z prawideł życia. Pomaga w kształtowaniu hierarchii wartości.

Więcej…
 
EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 maja 2017 12:27

EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

ODBĘDZIE SIĘ 25 MAJA 2017 ROKU O GODZINIE 9.00

NA PLACU SZKOLNYM

 
PODWÓJNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 maja 2017 18:49

Podwójny sukces gimnazjalistów w  XIV Lubelskich Spotkaniach z  Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką : I  MIEJSCE  w kategorii  Wokal   CHÓR „ MADZIMUZY „  i  II MIEJSCE  w kategorii Recytacja  ASIA KOZIEŁ  W chórze wystąpiły : Alicja Sienkiewicz, Daria Wolinska ,Oliwia Wolińska ,Kinga Całuj , Kasia  Mgłowska ,Agnieszka Fifowska ,Ola Buzek ,Sandra Tarnowska ,Julka Galat ,Bożena  Kłos , Asia  Kozieł , Magda Kozieł ,Julka Gawrońska ,Anita Dąbrowska , Weronika Ważna ,Gabrysia  Wójtowicz  ,Małgosia Piotrowska  i Ola Włodarczyk.  Dziewczęta do występu przygotowała  pani Magda Stawecka. Do recytacji pani Teresa Kozieł.     Koncert  laureatów odbył  się w rocznicę urodzin Jana Pawła II  18.05.2017r.  W 15 Gimnazjum  w Lublinie. Podczas gali zwycięzcom towarzyszył także pan Dyrektor  Mirosław  Studniewski.

 

Więcej…
 
WSPANIAŁY DZIEŃ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 maja 2017 19:15

Już po raz trzeci w Konkursie Ogólnopolskim „Ekologia w moim domu” uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie odnieśli sukces.

Dnia 11.05. 2017 roku dla uczniów naszego gimnazjum to wspaniały dzień ponieważ aż cztery osoby zostały nagrodzone w X Ogólnopolskim Konkursie „Ekologia w moim domu”.

Załączniki
Download this file (Wspaniały dzień.doc)Wspaniały dzień.doc15400 Kb
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 34