Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 października 2017 08:48

Dnia 27 września 2017 roku 45 uczniów z klas V – VII oraz II i III gimnazjum wzięło udział w wycieczce  do Białowieży w ramach projektu ekologicznego finansowanego przez Wójta Gminy Niemce oraz WFOŚiGW w Lublinie. Pierwszym przystankiem była Święta Góra Grabarka -  najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach krzyże wokół Cerkwi Przemienienia Pańskiego. Są one przynoszone  przez pielgrzymów, poświęcone, a następnie wkopywane w ziemię. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Po przyjeździe do Białowieży uczestnicy wyjazdu poszerzyli swoją wiedzę o Białowieskim PN w multimedialnym Muzeum  Przyrodniczo-Leśnym.

 

 

Więcej…
 
WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 października 2017 08:59

Dnia 29.09.2017 r uczniowie  klasy VI i VII naszej szkoły  uczestniczyli w ramach zajęć techniki i godziny wychowawczej w warsztatach   z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież praktycznie wykonywała  podstawowe czynności podejmowane w celu ratowania osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia czy życia (powiadomienie pogotowia lub innych służb ratowniczych, a także udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu). Organizatorem warsztatów była katedra Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczniowie wraz wychowawczyniami dziękują p. Annie Reder za umożliwienie wzięcia udziału w powyższych warsztatach.

Jadwiga Gawrońska i Barbara Gnysińska

Więcej…
 
INFORMACJE DLA GRUPY TEATRALNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 września 2017 20:42

WARSZTATY TEATRALNE DLA GRUPY TEATRALNEJ „RAZ-DWA-TRZY- MY!”

Informujemy,że Warsztaty Teatralne dla członków grupy RAZ-DWA -TRZY MY! z aktorką, Panią Gabrielą Jaskułą odbywać się będą 2., 9. i 16. października 2017r. w godzinach 13.15- 15.00 w Małej Sali Gimnastycznej. Zajęcia mają charakter zamknięty ( tylko dla członków zespołu) i zostały sfinansowane z nagrody zdobytej przez Grupę podczas XXXIX Przeglądu Scena Młodych „Młody Teatr”.

Przypominamy, że podczas zajęć obowiązuje strój, który nie krępuje ruchów.

Opiekunki KŻS- K. Wieczorek, G. Wójtowicz

 
WSPANIAŁA PRZYGODA... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 września 2017 20:18

W dniach 21- 22 września 2017roku piętnastu uczniów Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie wraz z kolegami z Niemiec i Krasienina uczestniczyło  w podsumowaniu projektu Młodzieżowa Straż Leśna finansowanego przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Fundacją Sempre a Frente. Było to niezwykle wydarzenie, ponieważ po rocznej pracy w zakresie doskonalenia wiedzy i umiejętności w obcowaniu z Lasami Kozłowieckimi młodzież miała okazję podziwiać florę i faunę Roztocza. Zapoznała się z historią Zamościa, Zwierzyńca i Szczebrzeszyna...

DALSZY CIĄG INFORMACJI W ZAŁĄCZNIKU.

 

 

Załączniki
Download this file (Wycieczka do Zwierzyńca.doc)Wycieczka do Zwierzyńca.doc117 Kb
Więcej…
 
EDUKACJA GLOBALNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 września 2017 19:40


Najnowsze informacje z edukacji globalnej

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 34