Dzisiaj jest Środa. 21 lutego 2018. Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega.
GIMNAZJALNA GRA NIEPODLEGŁOŚCIOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 listopada 2017 06:39

Od zawsze właściwie wiadomo, że człowiek to nie tylko homo sapiens, ale, jak pisał Johan Huizinga , przede  wszystkim homo ludens, co oznacza istotę, która się bawi. Zaproponowałam zatem gimnazjalistom, by podczas Tygodnia Patriotycznego,  podjęli  próbę zmierzenia się ze swoją wiedzą na temat czasów poprzedzających  odzyskanie przez Polskę wolności. Zagadnienia, które pojawiły się w grze dotyczyły powstań narodowych, wielkich Polaków, zaangażowanych w działalność niepodległościową, literatury  i sztuki . Sama rozgrywka polegała na odnalezieniu- przy pomocy przygotowanego specjalnie planu- miejsc, gdzie ukryte zostały pytania i zadania, zapisanie odpowiedzi oraz powrót w wyznaczonym czasie do punktu, w którym gimnazjaliści rozpoczynali grę. Bawili się wszyscy uczniowie gimnazjum, można powiedzieć- jednocześnie, bo wyruszali z czerech sal w trzy- czteroosobowych grupach, w odstępach co trzy minuty. Niektóre zadania okazały się dziecinnie proste, inne trudniejsze, ale wszyscy rozwiązywali je z zapałem! Stwierdzam zatem, że postawiony cel został osiągnięty. Nauka przez zabawę okazała się interesująca, uczniowie chętnie w niej wzięli udział,a wiedza dotycząca trudnej drogi do odzyskania przez Polskę niepodległości została poszerzona lub utrwalona.

Więcej…
 
KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ "TU CIĘ SPOTYKAM" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 listopada 2017 12:02

W dn.17.11.2017r  trzy gimnazjalistki  : MARTA PAKALUK KL .III b ,OLIWKA WOLIŃSKA kl. III   I ASIA KOZIEŁ  KL. II b, reprezentowały naszą szkołę  w III WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POEZJI RELIGIJNEJ „TU CIĘ SPOTYKAM” w Milejowie.  ASIA KOZIEŁ zajęła  I MIEJSCE, OLIWKA WOLIŃSKA otrzymała WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy.

 

 

Więcej…
 
WARSZTATY BANDAŻOWANIA URAZÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 listopada 2017 17:10

15 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty poświęcone nauce prawidłowego bandażowania, prowadzone przez  pielęgniarkę z lubelskiego szpitala -panią Martę Nieradkę. Zajęcia  prowadzone były w klasach: VI i VII. Bandażowanie jest jednym z podstawowych elementów pierwszej pomocy. Pozwala ono na wstępne usztywnienie kończyny, zatamowanie krwawienia, przytrzymanie opatrunków oraz odseparowanie rany od środowiska zewnętrznego. Uczniowie dowiedzieli się, że zanim przejdą do samego bandażowania powinni się rozeznać w sytuacji. Sprawdzić stan poszkodowanego, jego przytomność, oddech i działać w zależności od sytuacji. Jeżeli dostrzegą śmiertelne zagrożenie powinni zacząć od czynności ratowania życia i wezwania pomocy. W mniej drastycznych przypadkach należy po prostu uspokoić ofiarę, dowiedzieć się co się stało i dostosować działania. Kolejnym krokiem po rozpoznaniu jest ułożenie ofiary w wygodnej pozycji (w przypadku utraty przytomności pozycji bezpiecznej) siedzącej lub leżącej.

Więcej…
 
AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 listopada 2017 14:26

Akademię z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawczyni pani Jadwigi Gawrońskiej.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
MŁODZI - AKTYWNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 listopada 2017 10:35

24 października 2017 roku w Trybunale Koronnym w Lublinie  wzięliśmy udział (My czyli: Bożena Kłos, Joanna Kozieł, Barbara Gawrońska, Jarosław Pietras, Patryk Wójtowicz i Adam Szewczyk) w III edycji corocznego wydarzenia adresowanego przede wszystkim do młodych ludzi, a tym razem również bezpośrednio do nauczycieli pt. "Festiwal Aktywności Młodych", który zorganizowała Fundacja Sempre a Frente.

Wydarzenie adresowane było do uczniów w wieku 13 -18 lat z terenu Lubelszczyzny i  miało charakter interaktywnej gry edukacyjnej  "Trybunał Zadań" połączonej z wymianą doświadczeń i z integracją z rówieśnikami z różnych środowisk szkolnych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 34